Klub seniorů uspořádal dne 3.5.2016  zájezd  na prodejní výstavu „FLORIA“ do Kroměříže a  na zámek Bučovice.

Úplný text článku:

pdfZájezd do Kroměříže 3.5.2016780.12 KB

docZájezd do Kroměříže 3.5.20163.92 MB

Vyjeli jsme ráno, bylo chladné počasí  s předzvěstí deště. Během cesty do Kroměříže  na dálnici před Vyškovem nám vypověděl službu autobus.  Pan řidič zjistil poruchu na motoru., z kterého se kouřilo. Chvíli byl v autobusu  nepříjemný vzduch, který se časem vyvětral. Spojil se telefonicky s majitelem  autobusu panem Nevědělem. Majitel zařídil odtahovou službu porouchaného autobusu. - My, senioři  jsme  1,5 hod. čekali na příjezd náhradního autobusu. Čekání  na náhradní autobus  proběhlo v klidu bez komplikací a protestů. Venku pršelo  a nám v porouchaném autobusu bylo po vyvětrání příjemně. Tato nehoda měla za následek,  že jsme do Kroměříže přijeli později než jsme měli v plánu, a vedoucí zájezdu pan Pospíšil zařídil, návštěvu zámku v Bučovicích  o 1 hod. později.

Každý z nás jel do Kroměříže  nakoupit   květiny, stromky,  přísadu zeleniny, jahody  i další věci, kterých tu bylo v prodejních stáncích hodně.  Mohli jsme si prohlédnout  zahradní techniku  a další věci potřebné pro zahradu.  Byly velmi pěkně naaranžované rostlé květiny  od tulipánů, narcisů kosatců, gerber, lilií, růží  a dalších   a konče vystavenými kaktusy.  Byla to nádhera pro oči.

Na pochůzku po areálu  jsme měli  přes 3 hodiny  času.  Navštívili jsme i pavilon A, kde se bylo opravdu na co dívat.  Na výstavě si každý zašel na oběd popř. na rychlé občerstvení.  Počasí nám vyšlo, před příjezdem do Kroměříže přestalo pršet, tak to bylo příjemné.

Floria JARO 2016

Výstaviště se proměnilo v místo provoněné okouzlujícími aranžmá z jarních cibulovin, které nás vtáhly  do světa pohádek. Tak lze ve stručnosti popsat hlavní květinovou expozici v pavilonu A, která láká od 30. dubna   návštěvníky na květinovou výstavu Floria Kroměříž.

Hlavní expozice s název „Květinová pohádka“ nás okouzlila výjevy z večerníčků. Pohádkové příběhy byly vyzdobeny velkým množstvím aranží tisíců kusů narcisů, tulipánů, hyacintů, ale také muškátů a petúnií. Nechyběla přehlídka rododendronů, okrasných stromů a keřů.  Viděli jsme   Krakonoše, Karafiátovy Broučky, Rákosníčka, Vílu Amálku. Perníkovou chaloupku, která se  proměnila  v cukrárnu plnou dobrot. Celý prostor doslova rozkvetl desítkami aranží řezaných květin - lilií, call, anturií, či amarylisů.

----

Návštěvou  prodejní výstavy v Kroměříži  a zámku v Bučovicích jsme využili  další  z  pěkných dnů.  Zájezd  opět organizoval  pan Pospíšil Stanislav  a jako vždy se  velmi dobře vydařil i přes vzniklé problémy s autobusem,  za což mu velice děkujeme.

Na další zájezdy, které jsou  uvedeny v plánu činnosti  na rok 2016  se  těšíme.

Za klub seniorů,  text i foto: Eliška Kubová

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Zpět nahoru