Home » Spolky
 

Spolky

Politické strany

Česká strana sociálně demokratická

MO ČSSD má v současné době 32 členů a je druhou nejsilnější místní organizací ČSSD na Brně-venkov.    

  

Společenské organizace

SK MAGNETIK

Sportovní club SK MAGNETIK oficiálně vznikl v roce 2014. Jsme sportovní klub zaměřený na klasický soutěžní box mládeže, kondiční tréninky pro starší, začátečníky a pokročilé... Vše v naší tělocvičně, která je v areálu bývalého Botexu  

FK 1932 Hrušovany u Brna

FK1932logo.jpg FK 1932 je skupinou lidí, kteří mají rádi hru zvanou fotbal - nebo-li kopaná - a chtějí ji naučit i ostatní zájemce z řad mladých našich spoluobčanů a tím využívat volného času mládeže. V FK 1932 působí tato družstva: Dospělí, Mladší žáci, Starší přípravka, Mladší přípravka, Mini přípravka a Starší páni.  

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor patří pod Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Snaží se spolupůsobit na vytváření podmínek k účinné ochraně života a zdraví občanů a majetku před požáry a poskytovat pomoc při živelných pohromách. Dalším cílem je práce s mládeží.  

TJ Sokol

Starostkou místní organizace je Miroslava Šebelová. Sokol organizuje různé akce pro děti i dospělé. Spolupořádá tradiční krojované hody. Umožňuje cvičení dětí i dospělých, v sokolovně probíhají tréninky volejbalového družstva žen a smíšeného týmu. Své kurzy zde organizuje taneční škola a zimní tréninky fotbalisti (přípravka).  

TJ Jiskra

TJ Jiskra Hrušovany u Brna: Je to skupina lidí prodchnutá sportovním duchem, hýřící sportovními aktivitami.  

Tenisový klub

ZO ČZS

Jedna z nejstarších společensko-zájmových organizací. Již 1. května 1937 byla ustanovena "vinařská besídka", sdružující místní vinohradníky a vinaře za účelem rozšiřování znalostí a vědomostí o pěstování vinné révy a výrobě vína.  

Sdružení zdravotně postižených

Již za první republiky vznikly a byly funkční organizace zdravotně postižených. Všechny tyto organizace se v roce 1952 sloučily a byl přijat nový název "Svaz invalidů v ČSR". Tato struktura nesplnila očekávání a v 70. letech 20. století došlo k reorganizaci. Ta přinesla i změnu názvu "Sdružení zdravotně postižených".  

Myslivecký spolek Lípa

Myslivecký spolek má v současné době 20 členů, jejichž hlavní činností je péče o zvěř.   Předsedou spolku je p. Antonín Černý, mysliveckým hospodářem je Bc. Jiří Studený. Myslivecký spolek hospodaří v uznané honitbě o výměře 754 ha.  

Občanské sdružení Sluníčko

V době, kdy se rozhodovalo o osudu MŠ na sídlišti, přišly maminky ze sídliště na nápad založit Občanské sdružení na podporu volného času dětí a mládeže v obci Hrušovany u Brna. Obecní úřad tuto myšlenku podpořil a pronajal prostory Občanskému sdružení, které v září roku 1998 zahájilo svoji činnost. Vedoucí sdružení je paní Zichová.  

Táborníci

Turistický oddíl Táborníci má celkem asi 30 dětí. Oddíl děvčat a oddíl chlapců se schází dvakrát týdně v klubovně, která se nachází v budově letního kina. Zde si procvičují znalosti o přírodě, práci s mapou a buzolou, orientaci v terénu, hrají hry a sportují. Jejich celoroční náplní je turistika, při které poznávají krásnou přírodu v blízkém, ale i vzdáleném okolí. Pravidelně pořádají letní tábor v Újezdě (u Znojma) s celotáborovou hrou. Vedoucím oddílu je ing. Jan Šnajnar.  

Nahoru

 Kalendář akcí

<< 2017 >>
<< červenec >>
Po Út St Čt So Ne
26           1 2
27 3 4 5 6 7 8 9
28 10 11 12 13 14 15 16
29 17 18 19 20 21 22 23
30 24 25 26 27 28 29 30
31 31            
 

Prezentace

t__i__te_odpad.png

 OP2.png

citiyportals.cz

MAPA_Z__VAD.png 

fk.png

KRONIKA.png 

ytong

nadace cez

elinsta_ban.jpg

logo_selfnet.png

cesty160x250.gif

logoidsjmk.gif

studio_chic.gif

Logo VAS

 VaK.gif

HHS.png 

sokol.jpg

varhany_____kopie1.png