Home » Aktuality » Ze života obce » Zájezd Klubu seniorů 28. 4. 2017
 

Zájezd Klubu seniorů 28. 4. 2017

Zájezd Klubu seniorů na Floria Kroměříž 2017.  

V pátek  28.4.2017 jsme vyjeli ráno, bylo velmi chladno a pršelo. Každý z nás jel  na Floria JARO 2017 do  Kroměříže  nakoupit   květiny, stromky,  přísadu zeleniny, jahody  i další věci, potřebných pro zahradu.  

Na pochůzku po areálu  jsme měli  přes 4 hodiny  času.  Navštívili jsme i pavilon A, kde se bylo opravdu na co dívat.  Zde byla vystavena květinová aranžmá lidských ctností a neřestí  jako:  statečnost,  moudrost, víra, pýcha, lstivost, píle, obžerství, láska, naděje, trpělivost, závist, lakomství. Celý prostor doslova rozkvetl desítkami aranží řezaných květin – tulipánů, hortenzií, hyacintů, růží, jiřin, narcisů, ostrožek, poměnek a kal.  Byla to nádhera pro oči. Na výstavišti si každý zašel na oběd popř. na rychlé občerstvení.  Počasí nám nevyšlo, stále pršelo, ale nám to nevadilo.Výstaviště a prodejní plocha jsou z větší části zastřešené. 
Po návštěvě Floria Kroměříž, jsme odjeli do obce Modrá u Velehradu. Zde se nachází Areál Živá Voda -  Sladkovodní expozice.

Přední část vodní plochy slouží jako expoziční jezero s jeho přirozeným fungováním a vztahy, včetně drobných vodních organizmů. Jeho hloubka je 6,5 metru a celkový objem 850 m3. Žijí zde druhy ryb typické pro náš region, a to jak současné, tak historicky původní. Je možno se  tu také osvěžit v přírodním koupališti s brouzdalištěm napájeném podzemním pramenem s vysokou kvalitou vody. Vodní rostliny zde vysazené fungují jako kořenová čistička.  Protože pršelo, přírodní areál jsme neprošli.   Navštívili jsme podvodní tunel, ve sladké vodě v přírodě je ojedinělým experimentem v rámci celé Evropy. Nachází se v hloubce 3,5 metru pod vodní hladinou, má délku 8 metrů a šíři 2 metry. Po levé straně můžete vidět ryby chladných vod, horských potoků a řek - jelce, lipany, mníky, pstruhy, parmy a oukleje. Pravá strana patří především velkým rybám. Typickým obyvatelem je kapr, kterého chovají v několika formách.  Dravce reprezentují štiky, candáti nebo sumci. Raritou  expozice jsou jeseteři - tažné ryby, které dříve migrovaly z Černého moře až do řeky Moravy. Mezi jeseterem ruským, malým či hvězdnatým se vyjímá vyza velká - největší sladkovodní ryba světa.  Zde jsme viděli vyzu o  délce téměř 2 metry. Za naší přítomnosti byl z vnější části na tunelu  potápěč, který čistil tunel. Ukázal nám, jak se i ryby dokáží sblížit s člověkem a nechat se pohladit. Areálem nás prováděla průvodkyně.

Návštěvou  prodejní výstavy v Kroměříži  a  Areálu Živá voda v Modré, jsme prožili další  pěkný den.  Zájezd  opět organizoval  pan Pospíšil Stanislav  a jako vždy se  velmi dobře vydařil i přes  nepřízeň počasí, za což mu velice děkujeme.

Na další zájezdy, které jsou  uvedeny v plánu činnosti  na rok 2017  se  těšíme.

Za klub seniorů,  text i foto: Eliška Kubová

 

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Nahoru

 Kalendář akcí

<< 2017 >>
<< červenec >>
Po Út St Čt So Ne
26           1 2
27 3 4 5 6 7 8 9
28 10 11 12 13 14 15 16
29 17 18 19 20 21 22 23
30 24 25 26 27 28 29 30
31 31            
 

Prezentace

t__i__te_odpad.png

 OP2.png

citiyportals.cz

MAPA_Z__VAD.png 

fk.png

KRONIKA.png 

ytong

nadace cez

elinsta_ban.jpg

logo_selfnet.png

cesty160x250.gif

logoidsjmk.gif

studio_chic.gif

Logo VAS

 VaK.gif

HHS.png 

sokol.jpg

varhany_____kopie1.png