Home » Aktuality » Ze života obce » Poděkování: Koláč pro Hospic 2011
 

Poděkování: Koláč pro Hospic 2011

Poděkování Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě děkuje dárcům za podporu benefiční akce Koláč pro hospic, která se uskutečnila dne 6.října 2011 u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče.  

kolac.gif Zaměstnanci a dobrovolníci hospice prezentovali hospic sv. Josefa na stáncích v centru Brna, v Rajhradě a Židlochovicích. Dobrovolným příspěvkem, za který byl odměnou a poděkováním sladký koláč dárci přispěli celkovou částkou 153 604 Kč, za kterou budou nakoupeny léky pro těžce a nevyléčitelně nemocné pacienty hospice, které umožní poskytnutí špičkové paliativní léčby bolesti a pomohou pacientům prožít poslední chvíle života co nejdůstojněji a snesitelněji.

Akce se v letošním roce setkala s velkým zájmem, podporou významných firem a institucí a pozitivními ohlasy veřejnosti, což ukazuje, že hospicová a paliativní péče o nevyléčitelně nemocné vstupuje do povědomí a těší se přízni. Pozitivní ovlivňování veřejného mínění o tomto tématu je pro nás možná ještě důležitější než samotná výše věnovaných finančních prostředků.

Velké poděkování patří pekárnám Delta, Penam, Globus, Karlové pekárně v Židlochovicích a Jeřábkové pekárně z Velké Bíteše, které zdarma napekly výborné koláče různých náplní a umožnily tak, abychom tuto benefiční akci mohli uskutečnit.

Dále nás podpořila Agentura Kunovsky s.r.o, která zdarma pronajala velkoprostorový stan, reklamní společnost SNIP&CO s.r.o. zajistila propagaci v prostředcích MHD, Agentura VÁP sponzorsky natiskla letáky, Střední odborná škola zahradnická v Rajhradě poskytla květinovou výzdobu, která oživila prezentační stánky.

Záštitu nad benefiční akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek, primátor města Brna Bc. Roman Onderka a starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka.

Zvláštní poděkování patří otci biskupovi Mons. Thlic. Vojtěchu Cikrlemu, generálnímu vikáři Mons. Mgr. Jiřímu Mikuláškovi i všem zaměstnancům Biskupství brněnského, kteří hospic v Rajhradě po celý rok provází přímluvnými modlitbami a nemalou finanční částkou podpořili i letošní akci Koláč pro hospic.

Pořádáním benefiční akce Koláč pro hospic se snažíme již desátým rokem oslovit širokou veřejnost, aby jim svět péče o lidi nevyléčitelně nemocné nepřipadal odtažitý a nevlídný. Koupí koláče dárce dává najevo, že mu situace lidí v posledním stádiu nemoci není lhostejná a podílí se na zlepšení podmínek pro důstojné prožití závěrečné etapy života našich pacientů. Oproti běžnému nemocničnímu zařízení hospic nabízí komplexní odbornou paliativní léčbu a péči, lidský přístup založený na respektu a úctě k člověku, usiluje o vytvoření domácího prostředí a atmosféry klidu pro umírající a jejich blízké.

Ing. Hana Bělehradová
PR asistent a sbírkový koordinátor OCH Rajhrad

V Rajhradě dne 12.10.2011      charita.gif

Nahoru

 Kalendář akcí

<< 2017 >>
<< červenec >>
Po Út St Čt So Ne
26           1 2
27 3 4 5 6 7 8 9
28 10 11 12 13 14 15 16
29 17 18 19 20 21 22 23
30 24 25 26 27 28 29 30
31 31            
 

Prezentace

t__i__te_odpad.png

 OP2.png

citiyportals.cz

MAPA_Z__VAD.png 

fk.png

KRONIKA.png 

ytong

nadace cez

elinsta_ban.jpg

logo_selfnet.png

cesty160x250.gif

logoidsjmk.gif

studio_chic.gif

Logo VAS

 VaK.gif

HHS.png 

sokol.jpg

varhany_____kopie1.png